Příjemnosti, Láska, Učení, Znalosti, Dovednosti, Pravda, Zen či Sen, To čím jsme světelné bytosti, Různosti světů,

amulet.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
tumblr_mt222uN1CQ1s7d7e3o1_500.jpg
Student: Cvičím šikan-tazu.

Roši: Přejete si něco nebo se chcete na něco zeptat?

Student: Ano. Když jsem byl udeřen jedním dohližitelem, měl jsem nepříjemný pocit, že onen muž mne udeřil s potěšením až sadistickým, tak že jsem nebyl schopen zvednout ruce na znamení díků. Požádal jsem pak, abych nebyl bit v průběhu sešinu. Nevadí mi, jsem-li bit jinými, protože mne to povzbuzovalo, ale po úderu této osoby byl efekt právě opačný.

Roši: Jste-li bit, nesmíte myslet na to, že ten či onen mne udeřil tak a tak... ani zkoumat svou reakce. Jen zvednout ruce, dlaně sepjaté na znamení vděčnosti. Je mnoho lidí, kteří nesnáší bití a nemohou kvůli tomu dobře provádět zazen. Když o to požádají, je nad jejich místo připevněno znamení, že nechtějí být biti. To může být uděláno i ve vašem případě.

Student: Nevadí mi, jsem-li bit druhými. Abych otestoval své reakce, signalizoval jsem jednomu dohližiteli, aby mne udeřil a neměl jsem takové averzní reakce jako s tím mužem. A nebylo obtížné zvednout ruce k díkům. Ale zcela jiné to bylo s tím druhým.

Roši: Dohližitelé by samozřejmě měli dbát na to, aby udeřili pouze do měkké části ramene a ne do kosti. V létě nesmějí udeřit příliš silně, protože mají všichni pouze lehký oděv. A vlastně včera jsme dostali nové hůlky, které byly schválně vyrobeny z měkkého dřeva. Ale je jisté, že někdo může být udeřen příliš silně.

Student: Nevím, ale myslím, že má reakce nebyla druhem makya. Přirozeně budu pokračovat jak mi určíte, ale myslel jsem si, že vám to musím říci.

Roši: Důležité je nedělat z toho problém.

Student: Cvičím, jak jste mi určil. Nemám otázek. Přišel jsem proto, že toto je můj poslední dokusan a chtěl jsem vám poděkovat za vaši laskavost.

Roši: I když nemáte žádné otázky, je dobré přijít na dokusan, protože člověk má tendenci, sedí-li sám delší dobu, bát laxní. Tím, že přede mne předstoupíte, se vaše praxe zase zvýší tak, že začnete sedět s větší úsilím a energií. 

Je tento web to co vám je blízké?

ano (13 | 100%)
ne (0 | 0%)
Tvůrci lidské DNA
Nově doplněné rozhovory se žáky.
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one